top of page

Zostań stewardem

IMG_1014.JPG

Uwaga! Wszystkie teksty i zdjęcia zawarte na naszej stronie są chronione prawem autorskim.

Wszelkie próby kopiowania całości lub części są całkowicie zabronione i karalne.

Funkcja stewarda jest jedną z najważniejszych na ringu sędziowskim. Wymaga ogromnego zaangażowania, umiejętności i determinacji, szczególnie podczas prezentacji kotów. Steward działa jako pośrednik między sędzią a wystawcami i dba o dobrą organizację pracy pod kierunkiem sędziego.

Zrozumienie zachowań kotów, zaprezentowanie ich piękna w odpowiedni sposób jest często bardzo trudne. Trzeba pokonać lęk kota, dać mu poczucie bezpieczeństwa. To bardzo odpowiedzialna funkcja, niemniej dla wielu ten rodzaj pracy z kotami staje się często pasją na lata oraz wstępem do długiej drogi zostania sędzią FIFe.

Szef stewardów nadzoruje i odpowiada za dobrą pracę stewardów podczas dezynfekcji klatek sędziowskich, umieszczania numerów ringowych, wzywania kotów do oceny czy rozdzielania kotów podczas prezentacji w panelu Best in Show.

Jeśli zdecydujesz się zostać stewardem, skontaktuj się z szefem stewardów lub organizatorem wystawy. Wszystkie niezbędne dane kontaktowe znajdziesz w zaproszeniu na wystawę, na którą się wybierasz.


Zapoznaj się również z Regulaminem dla stewardów

felisposnania_2023_logo_RGB_edited.png
logo-FIFe-czarne.png
felis polonia-black.png
bottom of page