top of page

Kot domowy na wystawie

6 dachowiec.jpg

Uwaga! Wszystkie teksty i zdjęcia zawarte na naszej stronie są chronione prawem autorskim.

Wszelkie próby kopiowania całości lub części są całkowicie zabronione i karalne.

Koty domowe są zawsze bardzo mile widziane na wystawach kotów rasowych. Z oczywistych zdrowotnych względów podlegają takim samym wymogom higieniczno-sanitarnym jak pozostałe koty biorące udział w wystawie. Muszą być zaszczepione, odrobaczone oraz posiadać mikroczip identyfikujący. Dachowce powinny być wykastrowane i mieć obcięte wszystkie pazurki.

Oceniane są w dedykowanej specjalnie dla nich klasie 14 na wszystkich wystawach FIFe. W tej klasie oceniane są osobno kotki i kocury. Osobno też oceniane są koty domowe krótkowłose i długowłose bez względu na umaszczenie.

Kot domowy posiada swój standard, który zwraca przede wszystkim uwagę na doskonałą kondycję fizyczną i psychiczną. Kot domowy na wystawie cieszy oko gdy jest przyjazny i szczęśliwy. Musi być czysty, zadbany, naturalnie czujny, pewny siebie, dobrze zbalansowany i zdrowy.

Sędziowie oceniają dachowce za ich wyjątkowość, przyjemny wygląd, niezwykłe oznaczenia i słodkie usposobienie. Najlepszy dachowiec i najlepsza kotka dachowa, w klasie długo- (HCL) i krótkowłosej (HCS) otrzymują lokatę "1" i są nominowane do panelu Best in Show, gdzie walczą o tytuł BIS.

Tu znajdziesz opis standardu kota domowego

Jeśli masz w domu zapierającego dech w piersiach dachowego zaklinacza ludzkich serc i chcesz dołączyć do miłośników kotów, którzy uczestniczą w wystawach FIFe, zapoznaj się z naszym harmonogramem wystaw i zadzwoń lub napisz, aby uzyskać więcej informacji.

Zapraszamy koty ze wszystkich środowisk do przyłączenia się do naszego świata, w którym celebrujemy wszystkie ukochane koty do towarzystwa.

felisposnania_2023_logo_RGB_edited.png
logo-FIFe-czarne.png
felis polonia-black.png
bottom of page