top of page

O nas

3.JPG

Felis Posnania jest jednym z najstarszych i największych w Polsce, klubem Miłośników Kotów Rasowych, zrzeszonym w Polskiej Federacji Felinologicznej Felis Polonia. Dzięki temu członkostwu posiadamy patronat światowej organizacji felinologicznej Fédération Internationale Féline FIFe nad naszą działalnością, czyli organizowaniem wystaw, wydawaniem rodowodów oraz sprawami związanymi ze zdrowiem i dobrostanem naszych podopiecznych oraz z prawidłowo prowadzoną działalnością hodowlaną naszych członków.

Celem statutowym Felis Posnania jest promowanie dobrostanu wszystkich kotów poprzez postępowe działania, zapewnianie merytorycznej pomocy hodowcom, wspieranie hodowli kotów rasowych w działaniach hodowlanych dla osiągnięcia najwyższego poziomu pod względem rasowym, estetycznym i zdrowotnym.

 

Kładziemy duży nacisk na edukację poprzez organizację szkoleń i warsztatów dla hodowców.

Wspieramy wiele akcji pro-zwierzęcych, w tym akcję RASOWY=RODOWODOWY przybliżając tym samym wiedzę na temat kotów rasowych i domowych. Dajemy przykład właściwych postaw wobec zwierząt, brania za nie odpowiedzialności w myśl pięknego cytatu z „Mały Książę” Antoine de Saint-Exupéry – „Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to, co oswoiłeś.” Stawiamy na jakość!

 

W różnych obszarach współpracujemy z wieloma klubami felinologicznymi zarówno w Polsce jak i za granicą.

Naszym celem jest również poprawa bieżącej działalności poprzez zastosowanie know-how i możliwość załatwienia wszystkich możliwych spraw poprzez Internet. Oczywiście w żaden sposób nie ogranicza to naszych osobistych kontaktów.

felisposnania_2023_logo_RGB_edited.png
logo-FIFe-czarne.png
felis polonia-black.png
bottom of page